Hoppa till sidans innehåll

Tävlingar


Löfgrens från Helsingborg stod som suveräna segrare efter 5 omgångar.
Ett stort tack till alla som hjälpte till med Cafeterian, banor och annat pyssel. Domare var Gunnar Wåhlberg som introducerade ett för Majgården nytt sätt att genomföra tävlingen på vilket fungerade till allas belåtenhet.

 

 

Namn

Klubb

V

D

KP

Inger o Ove Löfgren

KÄR

5

51

65

Laila Eriksson o Rune Blomberg

ÅRE

5

29

65

Kerstin o Nils Belfrage

SKT

4

23

61

Ingrid Larsson Ingemar Ormarker

KUN

4

16

60

Ann-Stina o Sonny Björnarås

ZEF

4

16

58

Yvonne o Carl-Olof Nilsson

PKV

4

15

57

Britta Säfsten o Bertil Ryberg

ÅKE

4

14

51

Gert Ahrnot o Lotta Wåhlberg

MGÅ

4

5

52

Irene Nilsson o Kent Olausson

STE

3

17

59

Gunnel Börjesson o Bosse Andersson

ZEF

3

13

52

Sirkka o Kjell Petersen

KIF

3

12

54

Mervi Lundkvist o Bo Sjöström(HÄL)

SKT

3

11

46

Eva-Britt o Tomas Wallin

SKT

3

7

59

Kaija o Terho Kosonen

SEV

3

6

57

Eva o Folke Olsson

ÅRE

3

6

53

Margareta o Gunnar Rendefors

VPC

3

6

53

Ann-Marie o Lars Skoog

VED

3

4

53

Siv Svensson o Lennart Lindgren

MGÅ

3

4

47

Lilian o Rolf Olsson

ÅSA

3

4

47

Birgitta Andersson o Rolf Ottosson

ZEF

3

-1

49

Berit Larsson o Werner Åberg

KUN

3

-3

49

Eivor o Sven Warholm

ZEF

2

13

53

Lena o Carl-Olov Eriksson

GRY

2

11

56

Rigmor o Dick Dahlgren

ÅRE

2

4

45

Lenah Gustafsson o Lennart Johansson

ZEF

2

3

54

Marianna Pruszynska o Bert Nilsson

SKT

2

2

51

Kerstin Johansson o H-G Trägårdh

MGÅ

2

-7

54

Britt von Mentzer o Per Ejbyfeldt

MGÅ

2

-7

40

Ingrid Granhage o Leif Johnsson

ÅSA

2

-8

45

Mona Schill o Kjell Magnusson

MGÅ

2

-11

45

Anita Persson o Johnny Wallared

VED

2

-13

46

Anita Karlsson o Sigvard Wettergen

ZEF

2

-13

40

Ulla o Lars Jonsson

MGÅ

2

-13

37

Ingrid o Ulf Ceder

ÅRE

2

-15

45

Erna o Uno Karlberg

VED

2

-17

39

Catarina o Björn Frederiksen

MGÅ

2

-24

27

Anita o Lennart Andersson

PKV

1

-8

42

Margaretha Johansson o Eddie Segerström

MGÅ

1

-10

47

Sonja Johansson o Sven-Olof Eriksson

ZEF

1

-16

42

Birgitta Carlsson o Kent Högberg

ÅSA

1

-17

44

Uppdaterad: 22 NOV 2016 11:08
Skribent: Lennart Wendelöv

Postadress:
Onsala Boule Pétanque Klubb - Boule
Lennart Wendelöv, Sjöallén 1
43431 Kungsbacka

Besöksadress:
Lennart Wendelöv, Sjöallén 1
43431 Kungsbacka

Kontakt:
Tel: 030014336
E-post: This is a mailto link

Se all info